Wielu znanych polskich artystów swoją popularność ogranicza jedynie do naszego kraju. Jednak są zespoły oraz muzycy, którzy równym, a często nawet i większym zainteresowaniem cieszą się w globalnej skali. Dowiedz się, które nazwiska i nazwy są rozpoznawane przez melomanów nie będących Polakami. Oto kilka z nich:Tomasz Stańko
Legendarny jazzman, od ponad 50 lat definiujący klasę tego gatunku w Polsce, ale nie tylko. W 1965 grał na trąbce na słynnym „Astigmatic” Krzysztofa Komedy, a pół wieku później regularnie nagrywa płyty i występuje na koncertach. Mieszka w Nowym Jorku, a płyty wydaje między innymi w kultowej wytwórni ECM, która już w latach 70. zapewniła mu międzynarodową rozpoznawalność.


Skalpel
Fani starego, polskiego hip-hopu na pewno kojarzą pierwszą płytę zespołu Grammatik, „EP+”, na której jeden z utworów został zremixowany przez ekipę Skalpel. Igor Boxx i Marcin Cichy, mistrzowie samplingu kultowych, jazzowych płyt, podbili Wielką Brytanię, na początku XXI wieku wiążąc się z wytwórnią Ninja Tune. O tym, w jak prestiżowym gronie się znaleźli, niech świadczy popularność Bonobo, The Cinematic Orchestra czy Amona Tobina. Muzyka Skalpel trafia właśnie do tych odbiorców, dzięki którym seria Polish Jazz została na nowo odkryta, na każdym z kontynentów.


Iza Lach
Fani polskich wokalistek zapewne bardziej kojarzą Margaret czy Sarsę, niż Izę Lach. Tymczasem ta ostatnia robi niezłą karierę w Stanach Zjednoczonych. Jako dziecko wygrała „Od przedszkola do Opola”. Tymczasem artystyczna charyzma wywindowała ją aż do Los Angeles, studia i wytwórni Snoop Dogga, kultowego rapera i celebryty. Wygrawszy konkurs na remix, zapewniła sobie kontrakt na wiele płyt wydawanych w USA i na całym świecie.Pozdrawiamy
Zespół Świat i Polacy

 

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Więcej…

Domowe rośliny doniczkowe. cz1

Więcej…

Telefony

Codziennie

Niepowtarzalna Wenecja - praktyczne rady cz2

Więcej…

Komercyjne loty w kosmos już niedługo

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marskość Wątroby

Więcej…

Właściwości babki lancetowatej

Więcej…

Moda

Artykuły

Soczewica, Fasola, Soja

Więcej…

Brownie

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Pływy morskie

Więcej…

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Testujemy sprzęcior

Więcej…

Ogromna różnorodność gatunków w Polsce

Więcej…