Niemcy są niezaprzeczalnie jednym z najchętniej obieranych przez Polaków kierunków emigracji. Już około półtora miliona naszych rodaków wyjechało za Odrę w poszukiwaniu lepszego życia. Nasz rodzimy język najczęściej usłyszymy w Nadrenii - Północnej Westfalii, Bawarii i Badenii Wirtembergii. Dlaczego tak często decydujemy się na pobyt  właśnie w Niemczech? Istnieje ku temu kilka powodów. Po pierwsze jest to kwestia wyższych, niż w Polsce zarobków. Drugim powodem, skłaniającym do wybrania tego konkretnego kraju, jest jego położenie blisko naszych granic. Trzecią z kolei przyczyną jest łączenie się rodzin. Dołączamy więc do naszych bliskich, aby wraz z nimi cieszyć się życiem w kraju naszego sąsiada.

    A pobyt w Niemczech rzeczywiście zapewnia nam wiele powodów do zadowolenia. Kraj ten oferuje Polakom godziwe zarobki i wiele miejsc pracy w interesujących nas profesjach. Polacy znajdują tu zatrudnienie przede wszystkim w budownictwie, opiece zdrowotnej i szeroko rozumianym sektorze usług. Osoby pracujące w pełnym wymiarze godzin, mają możliwość utrzymania siebie i swoich rodzin na dość wysokim poziomie.

    Poza bogatym rynkiem pracy, Polaków przyciąga również wielokulturowość tego kraju, a co za tym idzie - wysoki poziom tolerancji dla odmienności i oryginalności na wszystkich płaszczyznach życia społecznego. Mieszkający po sąsiedzku, wzorcowy berlińczyk czy kolończyk,  jest osobą uśmiechniętą, rubaszną i chętną do pomocy. Również niemieckie zaplecze socjalne chętnie wyciąga pomocną dłoń do osób potrzebujących wsparcia.

    Niemcy, znani z wierności zasadzie: ”Porządek musi być”, pozytywnie zaskakują Polaków schludnością miast i mniejszych miejscowości, pedantycznym wręcz dbaniem o tereny zielone, a także świetnie rozwiniętą komunikacją zbiorową, zapewniającą punktualny transport do wybranych przez nas miejsc.                                                                  Niezaprzeczalnie jest wiele miejsc do których warto, korzystając z tej infrastruktury, pojechać - z rodziną lub przyjaciółmi. Jednym z takich miejsc, szczególnie polecanym amatorom baśniowych wrażeń, jest niesamowity zamek Neuschwanstein, usytuowany niedaleko Füssen w południowej Bawarii. Jeżeli zapragniemy kontaktu z bardziej tropikalną atmosferą, możemy udać się z kolei do Brandenburgii i spędzić czas w tropikalnym parku rozrywki i wypoczynku Tropical Island. Mieści się on w największym samonośnym hangarze świata, w miejscu, gdzie przed laty produkowano sławne sterowce. Na wielbicieli piwa zaś, corocznie - na przełomie września i października, oczekuje Oktoberfest, chmielne dożynki odbywające się w Monachium od 1810 roku.

 

Subskrybujcie, obserwujcie  i bądźcie na bieżąco, niech nic Was nie ominie. →

Znajdziecie nas na :

Świat i Polacy - https://www.swiatipolacy.pl

Facebook - https://www.facebook.com/swiatipolacy

Instagram - https://www.instagram.com/swiatipolacy

Twitter - https://twitter.com/swiatipolacy

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCMU-uM74HYkn6SB0L0z8e2w

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Jak wychowawczo spędzać czas z dzieckiem?

Więcej…

Jak dbać o kwiaty na balkonie

Więcej…

Telefony

Codziennie

Morze Bałtyckie i jego tajemnice

Więcej…

Wielki freestyle - (część1)

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marzysz o idealnych paznokciach?

Więcej…

Czy wiesz jak ważna w organizmie jest woda?

Więcej…

Moda

Artykuły

Tortilla

Więcej…

Pasztet gryczany z batata

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

"Nie wywołuj wilka z lasu" - wilki w Polsce

Więcej…

Niejadek jabłek, czyli mit o jeżu

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Pyton tygrysi

Więcej…

Jak złowić swojego pierwszego karpia?

Więcej…