Emigracja, przede wszystkim zarobkowa stała się niezaprzeczalnym faktem, tym bardziej że w dobie łatwości przemieszczania się na duże dystanse, podróże nie stanowią już problemu. Dlatego coraz częściej, szczególnie młodzi ludzie, zadając sobie pytanie „gdzie żyje się najlepiej” myślą o znalezieniu przyjaznego dla nich miejsca do życia poza granicami naszego kraju. 

Holandia niezmiennie w czołówce

Najczęściej  wyobraźnia podpowiada nam miejsca urokliwe, bezpieczne i przyjazne. Oczywiście są to ważne przesłanki, jednakże ostatecznie decyzyjną okazuje się szybkość uzyskania stabilności finansowej i życie na „przyzwoitym” poziomie. Śledząc rankingi dotyczące jakości życia, w czołówce niezmiennie od wielu lat, nie bez powodu, znajduje się Holandia.
Kraj ten kojarzy się z wiatrakami, tulipanami, serami, kolorowymi kamieniczkami, przepięknymi nizinnymi krajobrazami i ... oczywiście rowerami. Jednym słowem — swojska sielanka. Jednak kraina ta potrafi pokazać pazur i wkraczając na ulice Amsterdamu, okazuje się, że ma także  bardziej europejską „twarz” kipiącą różnorodnością architektury, oraz otwartością, sympatią i życzliwością zamieszkujących ją obywateli wielu narodowości.

Tanie życie

Życie w Holandii jest zdecydowanie łatwiejsze niż w Polsce. Minimalna miesięczna płaca dla osób powyżej 22 roku życia od stycznia 2019 roku wynosi 1.615,80 €. Biorąc pod uwagę, że ceny wynajmu kawalerki rozpoczynają się od 600 €, to nawet przy najniższym wynagrodzeniu w kieszeni pozostaje jeszcze około 1000 € na codzienne wydatki i przyjemności. Ceny żywności jak na miejscowe zarobki są wyjątkowo niskie, przykładowo za chleb trzeba zapłacić 1,40 €, za mleko 0,89 €, za cukier 1,00 €, a za filet z kurczaka 6,00 € za kilogram. Wydając w sklepie 100 €,  można zaopatrzyć lodówkę po brzegi i nie martwić się o jedzenie przez najbliższy tydzień.

Praca w Holandii

Polacy przybywający do Holandii postrzegani są jako bardzo gościnna i przyjazna nacja, przez co już na początku obdarzani są dużym kredytem zaufania. Opinia pracowitych i sumiennych ułatwia szybkie znalezienie posady, a cenione wysokie kwalifikacje i „fach w ręku” pozwalają na wynegocjowanie wysokich zarobków. Pracy jest pod dostatkiem, jeśli chcesz pracować — będziesz pracować. Ponieważ Holendrzy nie kwapią się do ciężkiej lub mniej korzystnie opłacanej pracy, dlatego rynek pracy jest stale otwarty dla obywateli Unii Europejskiej. 

 

Subskrybujcie, obserwujcie  i bądźcie na bieżąco, niech nic Was nie ominie. →

Znajdziecie nas na :

Świat i Polacy - https://www.swiatipolacy.pl

Facebook - https://www.facebook.com/swiatipolacy

Instagram - https://www.instagram.com/swiatipolacy

Twitter - https://twitter.com/swiatipolacy

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCMU-uM74HYkn6SB0L0z8e2w

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak dbać o kwiaty na balkonie

Więcej…

Graffiti

Więcej…

Telefony

Codziennie

Sezon na grilla rozpoczęty - Świat i Polacy

Więcej…

Tanie wakacje w Polsce

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Proporcjonalne ciało człowieka.

Więcej…

Zdrowy sen

Więcej…

Moda

Artykuły

Domowy Humus

Więcej…

Pizza z patelni

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Uwaga na brudne puszki

Więcej…

Czego nie wiemy na temat popcornu?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Grzyby kurki

Więcej…

Największe drzewa świata

Więcej…