Od czasu do czasu, także my, Polacy zapisujemy się na światowych kartach rekordów Guinnessa. 

Oto kilka z nich, zobacz w czym jesteśmy dobrzy. 

1. Dariusz Kołodziejczyk pokonał dystans półmaratonu (21 097,5 metra) w czasie 1 godziny 35 minut 59 sekund. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie dryblował w międzyczasie futbolówką, dzięki czemu został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Poprzedni rekord biegu połączonego z dryblowaniem piłką na tym samym dystansie, pobity został o 3 minuty i 17 sekund.

2. Cztery lata temu Piotr Misiło ustanowił rekord Guinnessa w rozegraniu największej ilości meczów pod rząd w squasha. Każdy mecz odbywał się w formule "best-of-five", a przeciwnikami Piotra byli gracze rankingowi PFS. Okazało się, że po 17 godzinach 1 minucie i 20 sekundach przebywania w squashowej klatce, P. Misiło rozegrał aż 100 pojedynków, poprawiając przy okazji poprzedni rekord, ustanowiony przez Davida Lloyda aż o 31 spotkań!

3. Autorem najdłuższego dystansu biegowego na bieżni w ciągu 7 dni, jest Krzysztof Tumko, który przebiegł w ten sposób 823 kilometry i 330 metrów, czyli dziennie pokonywał odległość równą mniej więcej trzem maratonom.

4. Pewnie każdy pamięta kultową grę Saper. W Księdze Rekordów Guinnessa zapisał się Kamil Murawski, który wsławił się ukończeniem gry (trzy poziomy) w zawrotnym czasie wynoszącym 38,892 sekundy!

5. Michał Leniec jest wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa za sprawą najdłuższej gry w Football Managera (gra komputerowa). Polak, który sterował poczynaniami Lecha Poznań, rozegrał tym klubem aż 221 pełnych sezonów, zdobywając w ich trakcie 700 różnych tytułów. W międzyczasie, z prowadzoną drużyną, rozegrał 14 381 meczów piłkarskich, z których zwyciężył w 10 997 przypadkach (76%). 

 

Pozdrawiamy 

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Sinice

Więcej…

Jak zaplanować wydatki?

Więcej…

Telefony

Codziennie

Niezbędnik turystyczny - 5 podstawowych zasad

Więcej…

Norweska atrakcja - koniec świata

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marchew - skarbnica substancji odżywczych i witamin!

Więcej…

Marihuana medyczna

Więcej…

Moda

Artykuły

Pyszny i zdrowy cydr

Więcej…

Dyniowy chlebek

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Uwaga na brudne puszki

Więcej…

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Grzyby dzielimy na cztery grupy

Więcej…

Pyton tygrysi

Więcej…