Planujesz rodzinny wyjazd na wakacje? Martwisz się, że dzieci będą się nudzić albo spędzą cały pobyt ze smartfonem w dłoni? Istnieje wiele pomysłów na ciekawe spędzanie czasu dla całej rodziny. Urlop jest znakomitą okazją, by w oddaleniu od domu (lub w jego obrębie!) wykształcić nowe postawy i kolejne umiejętności praktyczne, ale korzystne z wychowawczego punktu widzenia.

Zbliżenie z naturą
Wyjazd z miasta jest świetną okazją, by pokazać dziecku, jak wygląda las, który być może do tej pory znało tylko z bajek. Grzybobranie, przejazd rowerem lub po prostu solidna wędrówka na szklaku są dobre dla zdrowia, a przy okazji pozwalają spojrzeć na życie z innej perspektywy, w oderwaniu od cyfrowej rzeczywistości. Dziecko może naprawdę wciągnąć się w wypatrywanie zwierząt czy rozpoznawanie roślin. Trzeba je tylko odpowiednio przygotować. Warto również pokazać podstawy każdego turysty: czytanie mapy, znaków na szlaku, korzystanie z latarki, odnajdywanie stron świata bez kompasu itp.
Sportowe szlify
Któż z nas nie wspomina wakacji jako wyjątkowego czasu, kiedy poznawało się zasady coraz bardziej skomplikowanych gier i zabaw? Chyba każdy, kto dziś biega, kopie piłkę czy rzuca ją do kosza – zaczynał właśnie letnią porą, ucząc się od starszych. Bierzesz na siebie odpowiedzialność za wychowanie dziecka, więc do Ciebie należy również sprawa sportowego przygotowania. Nie chodzi o to, by narzucać mu swoje własne hobby, ale pokazać możliwości i podstawowe zasady. Sport uczy współzawodnictwa na uczciwych warunkach, rozwija organizm, pozwala wykorzystywać naturalne predyspozycje i uczy przezwyciężać przeciwności. To właśnie tata, mama, brat czy siostra mogą stać się pierwszymi trenerami następców wielkich mistrzów! Albo zostaną zapamiętani już na zawsze jako organizatorzy wspaniałych wakacji...
 
Domowe obowiązki
Proza życia wskazuje, że wiele urlopów wykorzystujemy na ogarnięcie spraw, które długo czekały na realizację, jak zaległe remonty czy generalne porządki. Masz uwijać się w ukropie, gdy Twoje kilkuletnie dziecko leży przed telewizorem? To mało wychowawcze! Nie chodzi o to, by obciążać je ponad miarę, ale już w młodym wieku nauczyć samodzielności w sprzątaniu, drobnym majsterkowaniu czy przyjemnych pracach ogrodowych. To dla dziecka bardzo ciekawa forma spędzania czasu – nawet jeśli jeszcze tego nie wie.
 
 
Pozdrawiamy
Zespół Świat i Polacy
 
 
 
Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Sinice

Więcej…

Jak dbać o kwiaty na balkonie

Więcej…

Telefony

Codziennie

Komercyjne loty w kosmos już niedługo

Więcej…

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Czy wiesz jak ważna w organizmie jest woda?

Więcej…

Jak wesprzeć stawy?

Więcej…

Moda

Artykuły

Brownie

Więcej…

Domowy Humus

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Czy wiesz, że...?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Najsmaczniejsze grzyby i pomysły na ich spożycie.

Więcej…

O czym trzeba pamiętać przed wyjściem do lasu?

Więcej…