Hip hop powstał w USA wśród biednej czarnoskórej młodzieży. W wyjątkowy sposób mówili o tym, co ich otacza - o przemocy, narkotykach, braku pieniędzy. Z czasem sposób wypowiadania bardzo szybko wielu słów rozprzestrzenił się poza slumsy wielkich miast.I odniósł światowy sukces.

W Polsce hip hop rozprzestrzenił się na początku lat 90. Wielu młodych ludzi, którzy nie potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości po transformacji znalazło w nim ujście swoich emocji. Na początku działali nielegalnie, schowani po piwnicach i osiedlach wielkich blokowisk. Szybko polscy raperzy nie tylko zaczęli wydawać profesjonalne płyty, ale też odnosili pierwsze sukcesy. Jednym z najbardziej znanych składów była Paktofonika, która odnosiła wielkie sukcesy na rynku muzycznym. Niestety, jej działalność zakończyła się wraz ze śmiercią jednego z członków - Magika.Dwóch pozostałych członków, Focus i Rahim, nadal pozostało w biznesie lecz już nigdy nie osiągnęli takiego sukcesu. Magik i Abradab (rapujący do dziś) tworzyli legendarny polski skład Kaliber 44 z Katowic.

Duży rozgłos i sukces, ale też dużą krytykę skierowano do Liroya. Raper słynął z wulgarnych tekstów, Po kilku latach na rynku wycofał się z branży, obecnie - jest posłem na Sejm RP.

W pewnym momencie każde większe miasto w Polsce miało

Pin It

 

Kilka lat temu Polacy masowo ruszyli się z kanap. Polubiliśmy bieganie i wizyty na siłowni. Wokół tych ostatnich narosło sporo mitów. Postaramy się obalić przynajmniej niektóre.

Wiele osób wierzy, że jeśli ćwiczy na siłowni to może jeść dosłownie wszystko. To oczywiście nieprawda. Żeby ćwiczenia odniosły odpowiedni skutek musimy zdrowo się odżywiać. Bez odpowiedniej diety trudno uzyskać odpowiednią sylwetkę. Nie mówiąc już o zdrowiu.

Ćwicząc na siłowni często słyszymy hasło zmień swój tłuszcz w mięśnie. Co jest oczywiście wierutną bzdurą. Nie da się zamienić tłuszczu w mięśnie, bo to są całkowicie różne rzeczy. Ćwicząc na siłowni spalamy nadmiar tłuszczu w naszym organizmie, a rzeźbimy mięśnie. Dodatkowo nie da się całkowicie

Pin It

Numizmatyka, czyli hobby polegające na kolekcjonowaniu monet, jest uprawiana od pokoleń. Jednak pojawienie się Internetu stwarza dla zbieraczy numizmatów nowe perspektywy. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać potencjał sieci, by poszerzać kolekcję oraz wiedzę.

Szerszy dostęp do wybranych monet
W dzisiejszych czasach nadal istnieją giełdy i rynki, na których rozstawiają się handlarze monetami, jednak jeżeli interesują Cię zagraniczne lub wyjątkowo cenne egzemplarze, łatwiej zdobędziesz je korzystając z Internetu, bez fizycznych pośredników.
Za pomocą specjalistycznych sklepów internetowych możesz dotrzeć do emisji z tak egzotycznych stron świata, jak Afryka, Oceania czy Azja, nie zapominając o bogactwie ciekawych propozycji mennic z Australii czy Kanady.
Regularnie przeglądając podobne sklepy, a także odwiedzając witryny mennic, zapisując się do ich newsletterów, na pewno nie przegapisz najważniejszych premier. Dobrze wiesz, że niektóre cenne monety są z gruntu ograniczone do kilkunastu, kilkudziesięciu czy kilkuset egzemplarzy, więc potrzeba rezerwacji, by w ogóle zdobyć je na rynku pierwotnym.

Nieskończone źródło wiedzy

Pin It

Piwo to trunek popularny na całym świecie. Polacy są jednymi z liderów zarówno jeśli chodzi o spożycie, jak i produkcję tego alkoholu, który przy bliższym poznaniu może szokować mnogością stylów. Czy wiesz, że podobnie jak nalewkę czy wino, piwo również wyprodukujesz w domowych warunkach? Dowiedz się, jak zacząć swoją przygodę z tym coraz popularniejszym hobby.

Poznaj świat piwa
Zacznijmy od podstaw – bardzo przyjemnych. Trudno wyobrazić sobie piwowara domowego, który nie pojęcia o piwnym świecie, który nie ogranicza się wyłącznie do „złotego trunku”, czyli koncernowych lagerów, które są dostępne w każdym sklepie i na stacjach benzynowych.

Istnieją kwaśne, solone gose; kawowe, ciemne portery i russian imperial stouty; wędzone grodziskie; cytrusowe, gorzkie american pale ale i wiele, wiele innych stylów, które potrafią zaskoczyć. Popróbuj, poczytaj, zacznij rozróżniać smaki – a także swoje oczekiwania.

Zgromadź wiedzę

Pin It

 

Lubisz gotować, a przygotowywanie posiłków na co dzień i na specjalne okazje nie jest dla Ciebie problemem, a wręcz przeciwnie – przyjemnością? W takim razie wszystko wskazuje na to, że Twoim hobby jest gotowanie. Dowiedz się co zrobić, aby zwiększyć swoje umiejętności. I nie chodzi tu o zapisywanie się do gastronomicznej szkoły!

Szukaj inspiracji... wszędzie

Jesteś na imprezie rodzinnej, a ciocia znów przygotowała pieczeń, która smakuje jak milion dolarów? Zrobisz jej ogromną przyjemność, jeżeli podpytasz o przepis i sekret tego smaku. Spisuj inspiracje od rodziny i znajomych. Poza tym, korzystaj z mody na gotowanie, którą rozpowszechniają media. Programy kulinarne w TV, strony internetowe sponsorowane przez producentów żywności i przypraw, fora internetowe, książki kucharskie czy kąciki i przepisy w gazetach, a nawet gazetkach promocyjnych supermarketów – wszystkie źródła są dobre, jeżeli rozwijają wyobraźnię i zainteresowania kucharza. Być może promocja na dziczyznę w dyskoncie sprawi, że po raz pierwszy ją przyrządzisz. Być może z nudów przejrzysz gazetkę reklamową i natkniesz się na przepis z kuchni, o której nie masz pojęcia, ale wydaje się ciekawa. Wszystkie pomysły są dobre, jeżeli działają na rzecz smaku.

Pin It

W praktyce, każdy hobbysta prędzej czy później wychodzi ze swoimi zainteresowaniami do ludzi. Wstępuje do stowarzyszeń, prezentuje kolekcje czy prowadzi regularną działalność związaną ze swoją pasją. A co z fotografią? Jak wykorzystać talent, by skonfrontować swoje próby z opinią innych? Współcześnie istnieje bardzo wiele możliwości dla osób, które z jednej strony nie chcą być profesjonalistami, zawodowcami, ale kochają robić zdjęcia i chcą je publikować.

Media społecznościowe

Ogromną rewolucję dla roli obrazu w codziennym życiu przyniosło pojawienie się Internetu, a w szczególności mediów społecznościowych, takich jak Tumblr, Instagram czy Facebook. W każdej chwili możesz stworzyć tematyczną, autorską galerię, opatrzyć zdjęcia dowolnymi opisami, a poprzez system hasztagów dotrzeć do odbiorców na całym świecie. Na całym świecie – wyobrażasz to sobie? W rezultacie masz szansę otrzymać komentarz czy ocenę od nie tylko znajomych, ale również fotografów z każdego kontynentu. W sieci również tworzą się pewne społeczności, które na globalną skalę ułatwiają promocję zdjęć.

Nauka

Pin It

 

Czym są i jakie występują ?

Z definicji, są to okruchy kosmicznego gruzu, obce ciału niebieskiemu, na który spadają. W kosmosie nazywane meteoroidami, w atmosferze znacząc ślad, jako meteory, a spadając na ziemię, otrzymujące nazwę  meteoryty. Rozróżnia się ich trzy podstawowe typy:

żelazne 
żelazno-kamienne
kamienne, które dzielone są na aerolity, chondryty oraz achondryty

Znane meteoryty

Największym ze znalezionych na Ziemi jest ważący ponad 60 t. meteoryt  Hoba, odkryty w 1920 roku w Namibii, ale najsławniejszym pozostaje zapewne skała, która stworzyła krater  Chicxulub. Szeroko znana jest także Katastrofa Tunguska, związana najprawdopodobniej z uderzeniem aż trzech meteorytów w krótkim czasie, a ostatnim spektakularnym przypadkiem zderzenia z ziemią ciała niebieskiego, był Meteoryt Czelabiński, z 15 lutego 2013 roku.  Ciekawostką jest fakt, że na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, w rocznicę upadku meteorytu, zdobywcy złotych medali otrzymali egzemplarze z wtopionymi kawałkami tego meteorytu. Było ich dziesięcioro, a wśród nich dwaj polscy sportowcy: Zbigniew Bródka i Kamil Stoch.

Znaczenie meteorytów

Wielu ludzi zbiera i kolekcjonuje meteoryty, a także na tym zarabia, 

Pin It

 

 Coraz częściej szukamy dodatkowych lub zupełnie innych sposobów zarobku .


W Polsce powstaje coraz więcej poszukiwaczy złota.
Można szukać w rzekach i w ziemi, jednak najlepszą możliwością jest znalezienie żyły, ale jest to najtrudniejsze. Z dna rzeki wypłukujemy z piasku drobinki złotego kruszcu. Możemy użyć misy lub odpowiedniego urządzenia przypominającego pompkę. 
Na naszym polu, możemy szukać samorodków. Bierzemy wykrywacz metali i przeczesujemy teren. 
Najtrudniejsze jest jednak znalezienie dobrej miejscówki, następnie zebranie wszystkiego co tam się znalazło.

Najwięcej złotodajnych terenów jest w Sudetach i Karkonoszach.

Pod powierzchnią Polski mogą znajdować się ogromne złoża złota. Jedna z bardziej znanych żył może zawierać nawet 350 ton, lecz nie zawsze opłaca się jej wydobycie.

Czy to podejdziemy do tego poważnie, czy też z uśmiechem, aby najłatwiej zacząć, kupujemy odpowiednią miskę z przedziałkami. Dla osób bardziej wybrednych, na rynku można kupić przeróżne ręczne urządzenia, przypominające pompki lub tarki.Życzymy udanych wykopalisk

Zespół Świat i Polacy

Pin It

 

Monety, czym rzadsze tym droższe . Liczy się też to czy nie jest zniszczona. Cena wywoławcza zależy również od rocznika i materiału z jakiego została wykonana .

Jest wiele stron w internecie zajmujących się darmową wyceną monet . Najlepsze ceny zostają osiągnięte na renomowanych, zagranicznych licytacjach .

W Polsce też są domy aukcyjne, które wycenią monetę za darmo i przyjmą przedmioty na aukcje .

Jakiś czas temu kupiłem monetę MINE RVA która jest przedstawiona na zdjęciu.

Monety kupuję na różnych zagranicznych targach lub sklepach.

Przeważnie bywa tak, że czym rzadsza moneta, tym powstaje więcej pytań i podejrzeń.

Przedstawiam Wam kolekcję monet z Całego Świata . Zbiór Monet

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Co powinniśmy mieć oprócz jedzenia?

Otóż coś ciepłego do ubrania i oczywiście kilka przydatnych gadżetów. Któż ich nie lubi ;) . Prościej mówiąc pakujemy plecak, tak jak na wycieczkę i dokładamy kilka ważnych dokumentów, których nie chcemy stracić. Dokładamy trochę gotówki na bilety, ponieważ bankomaty mogą nie działać. Plecak chowamy w dostępnym miejscu. Po naszej katastrofie, gdy wrócimy na miejsce, zobaczyć co zostało, może się okazać, że nie masz już nic oprócz plecaka. Dokumenty i meble spaliły się, wiatr porwał, deszcz zmoczył a mury popękały. Możecie sobie to wyobrazić? Zostajemy tylko z jednym plecakiem w ręku. Reszta przepadła. Straszne? Dla jednych w tym momencie zaczyna się przygoda, a dla drugich rozpacz i żal. Bez plecaka mielibyśmy wielkie nic. 

Gadżety - otóż niezbędnym elementem jest nóż. Dwa noże mały i duży. W umiejętnych rękach zrobimy nim naprawdę wiele. Otworzyć, zjeść, pokroić, rozpalić, zbudować obóz, zdobyć jedzenie. Kolejny gadżet to niewielki lekki sprzęt do gotowania. Może być gazowy lub na naftę, benzynę, drewno, żel lub kostki to czym umiem się posługiwać. Nie zapomnijmy o zapalniczce i zapałkach, trzeba mieć dwa rodzaje ognia. Jakiś czas temu testowałem pod namiotem żel i kostki, doszedłem do wniosku że kostki lepsze. Do Tego zestawu pakujemy mały lekki aluminiowy garnuszek, koniecznie z uchem albo szczypcami do łapania. Pojemnik do zagotowania wody może przydać się także do innych celów. Aluminiowy, ponieważ jest lekkie i szybko się nagrzewa. Kolejna niezbędna rzecz to apteczka. Powinna być w jednym pojemniku lub małej torebce aby nie szukać po całym plecaku, rozwalonych plastrów lub tabletki przeciwbólowej. 

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Jak zaplanować wydatki?

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Niezbędnik turystyczny - 5 podstawowych zasad

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marzysz o idealnych paznokciach?

Więcej…

Zegar Biologiczny

Więcej…

Moda

Artykuły

Chłodnik z awokado

Więcej…

Zupa z cukinii

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Kilka ciekawostek, o których zapewne wcześniej nie słyszałeś.

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Ogromna różnorodność gatunków w Polsce

Więcej…

Największe drzewa świata

Więcej…