Lubisz gotować, a przygotowywanie posiłków na co dzień i na specjalne okazje nie jest dla Ciebie problemem, a wręcz przeciwnie – przyjemnością? W takim razie wszystko wskazuje na to, że Twoim hobby jest gotowanie. Dowiedz się co zrobić, aby zwiększyć swoje umiejętności. I nie chodzi tu o zapisywanie się do gastronomicznej szkoły!

Szukaj inspiracji... wszędzie

Jesteś na imprezie rodzinnej, a ciocia znów przygotowała pieczeń, która smakuje jak milion dolarów? Zrobisz jej ogromną przyjemność, jeżeli podpytasz o przepis i sekret tego smaku. Spisuj inspiracje od rodziny i znajomych. Poza tym, korzystaj z mody na gotowanie, którą rozpowszechniają media. Programy kulinarne w TV, strony internetowe sponsorowane przez producentów żywności i przypraw, fora internetowe, książki kucharskie czy kąciki i przepisy w gazetach, a nawet gazetkach promocyjnych supermarketów – wszystkie źródła są dobre, jeżeli rozwijają wyobraźnię i zainteresowania kucharza. Być może promocja na dziczyznę w dyskoncie sprawi, że po raz pierwszy ją przyrządzisz. Być może z nudów przejrzysz gazetkę reklamową i natkniesz się na przepis z kuchni, o której nie masz pojęcia, ale wydaje się ciekawa. Wszystkie pomysły są dobre, jeżeli działają na rzecz smaku.

Miej odwagę łamać przepisy

Jak gdyby w kontrze do powyższych wskazówek, świetnym rozwiązaniem jest... łamanie przepisów. Gotowanie na winie, czyli... tego, co się nawinie. Zrób taki eksperyment. Bez wychodzenia do sklepu i wcześniejszego przygotowania sprawdź, co masz w kuchni. Zrób z tego obiad lub kolację. Efekt może Cię naprawdę zaskoczyć. Warto szukać zamienników i nie warto bać się przyprawiać inaczej, niż wszyscy. Są pewne żelazne reguły łączenia smaków, ale wszystko pozostałe, to kwestia uznania i prób. Nie bez powodu popularni kucharze budują renomę w oparciu o łączenie np. kuchni polskiej i orientalnej w nowych, odważnych przepisach. Jeżeli kochasz gotować, nie twórz ograniczeń i barier. Po prostu próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj!

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Jak dbać o kwiaty na balkonie

Więcej…

Domowe rośliny doniczkowe. cz1

Więcej…

Telefony

Codziennie

Woda wypłukała dla nas nagrodę

Więcej…

Komercyjne loty w kosmos już niedługo

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Proporcjonalne ciało człowieka.

Więcej…

Zdrowy sen

Więcej…

Moda

Artykuły

Chłodnik z awokado

Więcej…

Placki z kalafiora

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Uwaga na brudne puszki

Więcej…

Czy wiesz, że...?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Tajniki wędkarstwa dla początkujących

Więcej…

O czym trzeba pamiętać przed wyjściem do lasu?

Więcej…