Piwo to trunek popularny na całym świecie. Polacy są jednymi z liderów zarówno jeśli chodzi o spożycie, jak i produkcję tego alkoholu, który przy bliższym poznaniu może szokować mnogością stylów. Czy wiesz, że podobnie jak nalewkę czy wino, piwo również wyprodukujesz w domowych warunkach? Dowiedz się, jak zacząć swoją przygodę z tym coraz popularniejszym hobby.

Poznaj świat piwa
Zacznijmy od podstaw – bardzo przyjemnych. Trudno wyobrazić sobie piwowara domowego, który nie pojęcia o piwnym świecie, który nie ogranicza się wyłącznie do „złotego trunku”, czyli koncernowych lagerów, które są dostępne w każdym sklepie i na stacjach benzynowych.

Istnieją kwaśne, solone gose; kawowe, ciemne portery i russian imperial stouty; wędzone grodziskie; cytrusowe, gorzkie american pale ale i wiele, wiele innych stylów, które potrafią zaskoczyć. Popróbuj, poczytaj, zacznij rozróżniać smaki – a także swoje oczekiwania.

Zgromadź wiedzę

Jak zostać piwowarem domowym? Odpowiedź znajdziesz chociażby na legendarnych kanałach YouTube. Poza tym istnieje mnóstwo internetowych i drukowanych poradników. To naprawdę proste, a sami piwowarzy chętnie dzielą się wskazówkami i przepisami.

Zamów sprzęt

Wbrew pozorom, do uwarzenia swojego pierwszego piwa, wcale nie potrzebujesz drogiego i dużego sprzętu. W zasadzie na starcie potrzebny jest garnek a także pojemnik do przelania i fermentowania piwa (fermentor, gąsior). Oprócz tego kilka tanich, podręcznych akcesoriów, jak termometr, łyżka czy ballingometr (cukromierz).

Najłatwiej zamówić kompletny zestaw startowy w jednym ze sklepów piwowarskich. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak zastosować się do instrukcji dołączonych do surowców. Wielu początkujących piwowarów korzysta z brewkitów, czyli, najprościej mówiąc, gotowych mieszanek słodu, którego nie trzeba „zacierać”. Zaczynają się trudne słowa? Właśnie dlatego musisz zacząć od zgromadzenia elementarnej wiedzy. Powodzenia! To hobby, którego efekty oszałamiają. W przenośni i dosłownie...

 

Alkohol, tylko dla pełnoletnich

Pozdrawiamy 

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

Wielki freestyle - (część1)

Więcej…

Pamiętasz zapach ziemniaczków z ogniska?

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Jak zadbać o swój mózg?

Więcej…

Zegar Biologiczny

Więcej…

Moda

Artykuły

Tortilla

Więcej…

Pizza z patelni

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Poznaj przybyszy z Afryki

Więcej…

Czy wiesz, że...?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Najsmaczniejsze grzyby i pomysły na ich spożycie.

Więcej…

Ogromna różnorodność gatunków w Polsce

Więcej…