Piwo to trunek popularny na całym świecie. Polacy są jednymi z liderów zarówno jeśli chodzi o spożycie, jak i produkcję tego alkoholu, który przy bliższym poznaniu może szokować mnogością stylów. Czy wiesz, że podobnie jak nalewkę czy wino, piwo również wyprodukujesz w domowych warunkach? Dowiedz się, jak zacząć swoją przygodę z tym coraz popularniejszym hobby.

Poznaj świat piwa
Zacznijmy od podstaw – bardzo przyjemnych. Trudno wyobrazić sobie piwowara domowego, który nie pojęcia o piwnym świecie, który nie ogranicza się wyłącznie do „złotego trunku”, czyli koncernowych lagerów, które są dostępne w każdym sklepie i na stacjach benzynowych.

Istnieją kwaśne, solone gose; kawowe, ciemne portery i russian imperial stouty; wędzone grodziskie; cytrusowe, gorzkie american pale ale i wiele, wiele innych stylów, które potrafią zaskoczyć. Popróbuj, poczytaj, zacznij rozróżniać smaki – a także swoje oczekiwania.

Zgromadź wiedzę

Jak zostać piwowarem domowym? Odpowiedź znajdziesz chociażby na legendarnych kanałach YouTube. Poza tym istnieje mnóstwo internetowych i drukowanych poradników. To naprawdę proste, a sami piwowarzy chętnie dzielą się wskazówkami i przepisami.

Zamów sprzęt

Wbrew pozorom, do uwarzenia swojego pierwszego piwa, wcale nie potrzebujesz drogiego i dużego sprzętu. W zasadzie na starcie potrzebny jest garnek a także pojemnik do przelania i fermentowania piwa (fermentor, gąsior). Oprócz tego kilka tanich, podręcznych akcesoriów, jak termometr, łyżka czy ballingometr (cukromierz).

Najłatwiej zamówić kompletny zestaw startowy w jednym ze sklepów piwowarskich. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak zastosować się do instrukcji dołączonych do surowców. Wielu początkujących piwowarów korzysta z brewkitów, czyli, najprościej mówiąc, gotowych mieszanek słodu, którego nie trzeba „zacierać”. Zaczynają się trudne słowa? Właśnie dlatego musisz zacząć od zgromadzenia elementarnej wiedzy. Powodzenia! To hobby, którego efekty oszałamiają. W przenośni i dosłownie...

 

Alkohol, tylko dla pełnoletnich

Pozdrawiamy 

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Jak pozbyć się roztoczy ze swojego domu?

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

Niezbędnik turystyczny - 5 podstawowych zasad

Więcej…

Wielki freestyle - (część1)

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Kurkuma

Więcej…

Jak zadbać o swój mózg?

Więcej…

Moda

Artykuły

Ciasto czekoladowo-orzechowe

Więcej…

Soczewica, Fasola, Soja

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Sprawdź co wiesz o piwie?

Więcej…

Czy wiesz, że...?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Jak złowić swojego pierwszego karpia?

Więcej…

Wędkowanie

Więcej…