Każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań, zawodu czy innych różniących nas cech planował choć raz zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Nic w tym dziwnego, od najmłodszych lat słyszymy, że sport to zdrowie, które zagwarantuje nam długie lata bezproblemowego życia. Jest jednak wiele rzeczy, które mogą utrudniać wdrożenie nowych, zdrowszych nawyków. Nie ważne czy pracujesz zbyt długo, aby wybrać się na siłownię, czy być może mieszkasz w zatłoczonym mieście, gdzie trudno zaplanować wycieczkę rowerową, na pewno znajdziesz czas, by poczuć się lepiej sam ze sobą wykonując nieskomplikowane ćwiczenia.

Bez sprzętu, bez publiczności, bez stresu

Zły trening to tylko ten, którego nie zrobiłeś. We własnym mieszkaniu nie musisz obawiać się porównywania do innych ćwiczących, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu i przeznaczysz na ćwiczenia tyle czasu, ile chcesz. Podobno człowiek jest najbardziej krytyczny wobec samego siebie, dlatego jeśli uwierzysz w swoje siły nie będziesz potrzebował dodatkowej motywacji. 

Zestawy ćwiczeń do wykonywania samemu są zwykle bardzo proste, dlatego łatwo się zdziwić jak wielkie potrafią dać efekty. Zacznij od krótkiej rozgrzewki, która przygotuje Twoje mięśnie i stawy na wysiłek. Na początek mogą to być pajacyki, podskoki albo krótki bieg w miejscu a później rozruszaj nogi, ręce, barki oraz biodra. Jeśli przeznaczysz na to koło 10 minut na pewno poczujesz poczujesz w sobie siłę do dalszej pracy i unikniesz wszelkich kontuzji.

Ćwiczenia

Brzuszki to ćwiczenie, które początkującym może sprawić trochę trudności, jednak pamiętaj, to Ty sam oceniasz swoje postępy. Połóż się na podłodze, ugnij nogi w kolanach a ręce połóż na karku. Kiedy będziesz gotowy unieś głowę. Tym ćwiczeniem w prosty sposób trenujesz mięśnie brzucha.

Przysiady znają chyba wszyscy. Utrzymując wyprostowane plecy zejdź biodrami poniżej linii kolan tak bardzo, jak tylko potrafisz. Chociaż to ćwiczenie słynie głównie z efektów widocznych na pośladkach, angażuje ono również mięśnie nóg, przez co może widocznie je wyszczuplić.

Rozciąganie to bardzo istotna część treningu. Po wysiłku mięśnie są skurczone i naprężone. Rozciągając je pomożesz im szybciej się zregenerować i wzmocnisz je. Przy tym ćwiczeniu nie powinieneś czuć bólu, nie rób nic na siłę i poczekaj na efekty, wkrótce będziesz mógł więcej. Porozciągaj ręce za głową, spróbuj zgiąć nogę do tyłu i docisnąć ją do pośladka, usiądź z wyprostowanymi nogami przed sobą i rękami sięgnij do palców u stóp. W każdej pozycji staraj się wytrzymać do 60 sekund i powtarzaj kilka razy.

Kiedy spróbujesz zobaczysz, że ćwiczenia nie muszą być żmudne. Możesz ćwiczyć przy ulubionej muzyce lub oglądając ciekawy serial dokumentalny. Nie trać czasu na wymówki a przekonasz się, jak świetnie będziesz się czuł.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Więcej…

Jak dbać o kwiaty na balkonie

Więcej…

Telefony

Codziennie

Morze Bałtyckie i jego tajemnice

Więcej…

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Właściwości babki lancetowatej

Więcej…

Zachowaj naturalnie piękną skórę

Więcej…

Moda

Artykuły

Energetyczne ciastka orzechowo-owsiane

Więcej…

Muffiny

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czy mapy kłamią ?

Więcej…

Pływy morskie

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Testujemy sprzęcior

Więcej…

Najsmaczniejsze grzyby i pomysły na ich spożycie.

Więcej…