Polacy coraz chętniej opuszczają Europę, by spędzić urlop w odleglejszych krainach. Wśród wielu potencjalnych kierunków, dużą popularnością cieszy się Tajlandia. Choć leży w Azji, organizuje się do niej wiele lotów i wycieczek. Sprawdź ile kosztuje najbliższy lot. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto przemyśleć urlop w tym miejscu.

1. Klimat
Tajlandia słynie z tętniących życiem miast (jak jedna z większych metropolii na świecie, czyli Bangkok), tradycyjnych wsi, całych obszarów porośniętych prastarą dżunglą, ale przede wszystkim: rajskich plaż, z jasnym piaskiem i lazurową, krystalicznie czystą wodą, z której wystrzeliwują w niebo wapienne skały. Temperatura jest zwykle bardzo wysoka, a pogoda sprzyjająca błogiemu wypoczynkowi na plaży, lub w ramach jednej z objazdowych wycieczek.

2.Cena 
Chociaż bezpośredni lot z Polski do Tajlandii może stanowić potencjalnie wysoki koszt, to sam pobyt zaskakuje niskimi kwotami, jakie trzeba uiszczać za posiłki, noclegi, transport, czy wstęp do atrakcji turystycznych. Jednym słowem, aby maksymalnie zaoszczędzić, warto poszukać taniego lotu z Europy, a także wcześniej zarezerwować nocleg w promocyjnej cenie. Wtedy wydawanie batów (tajskiej waluty) jest czystą przyjemnością. Tani wynajem aut na wakacje! Znajdź najlepszą ofertę!

Pin It

 

Planujesz wyjazd w góry lub długą wyprawę trekkingową? W takim razie upewnij się, że zabierasz ze sobą coś więcej, niż aparat fotograficzny i smartfon! Odpowiednie przygotowanie, szczególnie przy mniejszym doświadczeniu, jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu w czasie wycieczki.

1. Wygodne buty
Absolutna podstawa. Buty z wysoką cholewą, trwałą, przyczepną podeszwą, z oddychającego, a jednocześnie wodoodpornego materiału. Dopasowane do stopy, wygodne, wykonane przez profesjonalną firmę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tego potrzebują Twoje stopy, by nie doznać urazu i odciążyć Cię w trakcie całodziennego wysiłku.  (Tu znajdziesz gatunkowe buty trekkingowe.)

2. Kurtka przeciwdeszczowa
Najlepiej model wykonany z lekkiego materiału, nie zajmujący dużej przestrzeni w plecaku. Każdy, kto poznał smak turystyki w Polsce wie, jak szybko zmienia się pogoda. Upalna trasa po tatrzańskich szczytach może skończyć się w obfitych strugach deszczu. Dlatego zawsze miej w pogotowiu odpowiednie ubranie.  (Tutaj kupisz kurtki przeciwdeszczowe oraz bluzy outdoor.)

Pin It

 

Historia w skrócie.
Ogród zoologiczny znajduje się w płd.-wsch. części miasta, w dzielnicy Śląska Ostrawa. Z inicjatywy Bohumila Vitka w 1949 roku sprowadzono do parku górniczego kilka zwierząt. Ostateczną datą założenia Ogrodu Zoologicznego Ostrawa to 1951 rok.

Informacje praktyczne.
Dojazd do ogrodu jest bardzo prosty. Prowadzi tam z Polski A 1. Jest to około 100 kilometrów od Katowic, czyli jakaś godzinka jazdy. Ogród zoologiczny jest czynny przez cały rok od 9:00 rano. Ceny biletów

Pin It

 

 

Pin It

świat i polacy

1. Miejscowy transport

Po lagunie weneckiej nie można poruszać się samochodem. Wszystko odbywa się drogami wodnymi. W związku z czym, nawet jeśli dysponujesz własnym samochodem będziesz go musiał pozostawić na głównym parkingu uiszczając stosowną opłatę. Jeżeli planujesz zostać w Wenecji kilka dni, najkorzystniej będzie wykupić niebieską kartę Venice-Cart. Pozwala ona przemieszczać się tramwajami wodnymi i autobusami miejskimi bez ograniczeń. Cena takiej karty na 6 dni wynosi około 60 euro.. Istnieje możliwość zakupienia jej już na lotnisku, obniży to koszty o kolejne parę euro. Warto zaplanować sobie rejs wszystkimi liniami tramwajowymi. Najdłuższa z nich jest oznaczona numerem 1.

Niezapomnianym i niemal obowiązkowym punktem programu jest

Pin It

W poszukiwaniu idealnego miejsca

Lokalizacja, którą wzięliśmy pod uwagę to Włochy. Po pierwsze jest to państwo położone na południu Europy, w regionie Morza Śródziemnego. Oznacza to wyższe temperatury i łagodniejszy klimat .Idealne miejsce do ogrzania naszych polskich kości. Po drugie, Włochy kuszą różnorodnością zabytków i bogactwem fauny i flory. Miejsce docelowe: WENECJA
Nie pytajcie dlaczego akurat tam. Myślę, że był to po prostu wybór serca.

Jak to wyglądało od strony technicznej

Najpierw w internecie szukaliśmy biletów lotniczych. Dzięki temu, że mamy kartę stałego klienta, bilety kupiliśmy nieco taniej. Pozostało oczywiście zapakować do plecaków gigantyczne ilości pozytywnych emocji i dobrego humoru. Po niekończącym się kołowaniu, pilot posadził maszynę na płycie lotniska Wenecja-Marco Polo.Takie długie lądowanie miało też swoje plusy. Mogliśmy z lotu ptaka obejrzeć centralne wyspy i główne kanały Wenecji.Natychmiast po wyjściu z samolotu poczuliśmy ciepło, które rozlało się po naszym wnętrzu, przyjemnie rozluźniając. Dokładnie w tym momencie poczuliśmy, że

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Jak wychowawczo spędzać czas z dzieckiem?

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

Wielki freestyle - (część1)

Więcej…

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Jak zadbać o swój mózg?

Więcej…

Zegar Biologiczny

Więcej…

Moda

Artykuły

Ciasto orzechowe

Więcej…

Sernik piernikowy

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czy mapy kłamią ?

Więcej…

Sprawdź co wiesz o piwie?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Trufle

Więcej…

O czym trzeba pamiętać przed wyjściem do lasu?

Więcej…