Wypoczynek na zielonej trawie i śpiew ptaków, czy znowu dłużące się godziny spędzone przed telewizorem, czy komputerem? Długi weekend majowy, nazywany popularnie „majówką” zbliża się wielkimi krokami, jeśli więc jeszcze nie wiecie co zaplanować na ten czas spójrzcie na nasze propozycje i rozważcie każdą z nich!

Zielono mi

Zapewne większości z nas majówka kojarzy się raczej z wyjazdami poza miasto i odpoczynkiem na łonie natury. Nic w tym dziwnego, świat właśnie budzi się do życia, a wiosna rozpościera przed nami wszystkie swoje dobrodziejstwa. Po mroźnej zimie mamy ochotę rozgrzać zmarznięte ciała i pooddychać świeżym i ciepłym powietrzem. Ponadto osoby mieszkające na co dzień w mieście z pewnością będą czerpać korzyści z powolnego życia natury. Jeśli dysponujemy większym zasobem pieniędzy i czasu możemy pokusić się o kilkudniowy wypad do chatki w górach, połączony z pieszymi wyprawami. Jeśli jednak preferujemy krótsze wypady, lub czas i finanse nie pozwalają nam na kilkudniowy wyjazd z noclegiem warto zainteresować się obszarami zielonymi w naszej okolicy – może jakiś las, łąka, jezioro czy rzeka blisko naszego miejsca zamieszkania? Taka podróż może kosztować nas grosze, a my wrócimy wypoczęci i szczęśliwi po obcowaniu z naturą.

Podróż w nieznane

Nie każdy lubi bierny wypoczynek w naturze – rozumiemy, powolne moczenie nóg nad rzeką nie przypadnie do gustu osobie szukającej wrażeń. Dla takich osób polecamy wypad do innego miasta, z noclegiem lub bez, często bowiem nie znamy nawet pobliskich miast, do których podróż może zająć krótką chwilę! Bardzo często myśląc o podróżach do innych miast myślimy o odległych miejscach w najdalszych zakątkach świata, jednak prawda jest taka, że i w Polsce mamy wiele ciekawych miast wartych odwiedzenia. Często pomijamy je szukając celu podróży, jednak warto się im bliżej przyjrzeć. Jeśli stać nas na dalszą wyprawę to również idealny czas. Poznajmy inne smaki, kultury i oderwijmy się od naszej codzienności!

Poznaj swoje tereny

Jeśli nie jesteście fanami odpoczynku na trawie i nie zainteresowały Was podróże proponujemy poznać własne miasto. Wiele ludzi często nie zdaje sobie sprawy w jakim ciekawym i atrakcyjnym miejscu żyją. Nie mamy czasu zatrzymać się chwilę przy często mijanym pomniku, wstąpić do muzeum, którego widziało się plakaty, czy zapisać się na organizowane zajęcia, czy spacery turystyczne. Majówka to idealny czas na poznanie własnego miejsca zamieszkania, zwłaszcza dlatego, że z pewnością wiele mieszkańców właśnie wyjechało na swój weekend wybierając opcję pierwszą lub drugą. Zakochajmy się (lub pokochajmy na nowo) nasze miasta i miasteczka – poznajmy się bliżej z ich atrakcjami i ciekawymi miejscami!
Subskrybujcie, obserwujcie  i bądźcie na bieżąco, niech nic Was nie ominie. →

Znajdziecie nas na :

https://www.swiatipolacy.pl

https://www.facebook.com/swiatipolacy

https://www.instagram.com/swiatipolacy

https://twitter.com/swiatipolacy

https://www.youtube.com/channel/UCMU-uM74HYkn6SB0L0z8e2w

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

 

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak wychowawczo spędzać czas z dzieckiem?

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marskość Wątroby

Więcej…

Zegar Biologiczny

Więcej…

Moda

Artykuły

Ciasto czekoladowo-orzechowe

Więcej…

Ryż kalafiorowy z cukinią, groszkiem

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Kilka ciekawostek, o których zapewne wcześniej nie słyszałeś.

Więcej…

Czy wiesz kto był najbogatszy na świecie ?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Grzyby dzielimy na cztery grupy

Więcej…

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…