Już niedługo zacznie się sezon urlopowy, a wraz z nim przygodę wakacyjną zaczną użytkownicy kamperów. Jednak podróż kamperem wymaga większej ilości przygotowań niż wyjazd zorganizowany czy też wycieczka samochodem z rezerwacją hoteli do nocowania. Planując podróż kamperem warto po pierwsze ustalić plan podróży.  Co jeszcze trzeba przygotować? 

Trasa dojazdu i pola kempingowe

Można nawet przejrzeć mapy i wyznaczyć drogi, jakimi chcemy się poruszać. Choć tutaj warto sprawdzić czy stacje benzynowe leżące przy wybranych szosach posiadają parkingi dla kamperów. Wydawać by się to mogło błahostką, ale lepiej nie zostać zaskoczonym podczas podróży brakiem możliwości odpoczynku. Sprawdzając trasę przejazdu warto zapoznać się z obowiązującym cennikiem za winiety. Przejazd dla kamperów kosztuje więcej niż dla samochodów osobowych. Kolejna kwestia to pola kempingowe i opłaty za korzystanie z nich. Warto sprawdzić w Internecie zawczasu jakie wygody oferują np. dostęp do łazienki, energii elektrycznej czy wody. 

Sprawdź czy wszystko działa i zabierz zaopatrzenie

Jeśli kamper przez dłuższy czas stał nieużywany potrzebny będzie mu rozruch. Warto też pojechać na stację kontroli pojazdów albo do zaprzyjaźnionego mechanika, aby sprawdzić czy choćby hamulce i silnik działają jak powinny. Nawet jeżeli na naszej trasie ma być wiele stacji benzynowych, restauracji czy miast z wieloma sklepami, zawsze trzeba wziąć ze sobą zaopatrzenie. Wtedy, jeśli utkniemy w korku nie będziemy musieli się martwić o wodę czy coś na ząb. Zwłaszcza, gdy planujemy jeździć po rozległych terenach z oddalonymi od siebie miastami dobrze jest też zabrać zapasy.

Nieodzownym zaopatrzeniem powinna być też nawigacja oraz papierowe mapy na wszelki wypadek. Dobrze jest też posiadać przewodnik danego regionu z oznaczonymi polami kempingowymi i miejscami, w których kampery mogą się zatrzymywać.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Więcej…

Sinice

Więcej…

Telefony

Codziennie

Tanie wakacje w Polsce

Więcej…

Sezon na grilla rozpoczęty - Świat i Polacy

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marchew - skarbnica substancji odżywczych i witamin!

Więcej…

Naturalne piękno włosów - jak o nie dbać?

Więcej…

Moda

Artykuły

Domowy Humus

Więcej…

Zupa truskawkowa

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czym charakteryzuje się herbata Lapsang Souchong?

Więcej…

Założę się, że nie zgadniesz ile mamy w Polsce Łosi

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Małże - Perfekcyjne mięczaki

Więcej…

Największe drzewa świata

Więcej…