Historia w skrócie.
Ogród zoologiczny znajduje się w płd.-wsch. części miasta, w dzielnicy Śląska Ostrawa. Z inicjatywy Bohumila Vitka w 1949 roku sprowadzono do parku górniczego kilka zwierząt. Ostateczną datą założenia Ogrodu Zoologicznego Ostrawa to 1951 rok. 

Informacje praktyczne.
Dojazd do ogrodu jest bardzo prosty. Prowadzi tam z Polski A 1. Jest to około 100 kilometrów od Katowic, czyli jakaś godzinka jazdy. Ogród zoologiczny jest czynny przez cały rok od 9:00 rano. Ceny biletów

wstępu w sezonie letnim to koszt 110 czeskich koron, w sezonie zimowym to tylko 80 koron.W kasie można płacić gotówką lub kartą płatniczą.W przeliczeniu to około 18/13 złotych. Nie dużo, prawda? Warto pamiętać o zakupie mapki za 5 koron oraz o tym, że parking jest płatny. W kasie śmiało można dogadać się w języku polskim, a obsługa jest bardzo sympatyczna i pomocna.

Jeśli chcemy kupić pamiątkową monetę są one dostępne w automatach rozmieszczonych na całym terenie Ogrodu. W okresie letnim na stoiskach z jedzeniem i pamiątkami można płacić w złotówkach. Natomiast w sezonie zimowym mogą one pozostawać zamknięte. Niemniej na terenie Zoo ustawione są automaty z ciepłymi i zimnymi napojami oraz przekąskami. Dlatego, zwiedzającym zoo w okresie zimowym proponujemy zaopatrzyć się w dużą ilość monet :) . Dla niejednego plusem wycieczki do zoo w okresie zimowym, okaże się mniejsza ilość odwiedzających, a tym samym cisza i spokój.

Rodzinna wycieczka na cały dzień
Głównym celem ogrodu jest ratowanie ginących gatunków zwierząt. Niemniej kładzie się tam też duży nacisk na wypoczynek dla całej rodziny. Wiele placów zabaw i instalacji rekreacyjnych umila tą edukacyjno-wypoczynkową wycieczkę. Deszcz nie jest też problemem w tym miejscu, ponieważ przytulne i ciekawie zaaranżowane budynki z wybiegami są suche i ciepłe, jednym słowem przyjazne dla odwiedzających ogród. Ekspozycje są tak przygotowane, aby zwierzęta były jak najbliżej zwiedzających. Oczywiście z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa. Bliskość tych dzikich i niebezpiecznych zwierząt sprawi nam niemało radości. Każdy pawilon odpowiada jakiemuś rejonowi świata lub określonej tematyce. Znajdują się tu pawilony: Ewolucji, Afrykański, Chitwan, Indyjski, Tanganika, Tanganika nocą oraz mała Amazonia i wiele, wiele innych.

Zauważyliśmy, że w tym ogrodzie zoologicznym bardzo dbają o zwierzęta oraz ich wybiegi. Z tego powodu odnotowuje się tu dużą liczbę narodzin nowych okazów. Jedną z większych atrakcji jest mały słoń. Żeby go zobaczyć trzeba się więc spieszyć. Zwiedzenie zoo może nam zająć około 4 godzin. Wieczorem warto więc, wybrać się na stary rynek Ostrawy. Między malowniczymi, odrestaurowanymi kamieniczkami znajdziemy wiele klimatycznych restauracji, pizzerii i pijalni piwa. Ze swojej strony polecam pyszne gofry, będzie to wyśmienite zakończenie dnia :)

Po aktualne informacje zapraszamy na polską stronę ogrodu zoologicznego Ostrawa.

Polecamy
Zespół Świat i Polacy
 
Fotoblog 
Pin It

Komputery

Czytaj

Dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka?

Więcej…

Jak zaplanować wydatki?

Więcej…

Telefony

Codziennie

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Gęsi- niezwykłe zwykłe ptaki

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Jak dbać o naturalne piękno dłoni i paznokci

Więcej…

Marzysz o idealnych paznokciach?

Więcej…

Moda

Artykuły

Chałwa z pestek słonecznika z miodem i sezamem

Więcej…

Ciasto czekoladowo-orzechowe

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Kilka ciekawostek, o których zapewne wcześniej nie słyszałeś.

Więcej…

Poznaj 10 ciekawostek i faktów na temat popularnych muzyków i zespołów.

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Grzyby kurki

Więcej…

Testujemy sprzęcior

Więcej…