Planujesz wyjazd w góry lub długą wyprawę trekkingową? W takim razie upewnij się, że zabierasz ze sobą coś więcej, niż aparat fotograficzny i smartfon! Odpowiednie przygotowanie, szczególnie przy mniejszym doświadczeniu, jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu w czasie wycieczki.

1. Wygodne buty
Absolutna podstawa. Buty z wysoką cholewą, trwałą, przyczepną podeszwą, z oddychającego, a jednocześnie wodoodpornego materiału. Dopasowane do stopy, wygodne, wykonane przez profesjonalną firmę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tego potrzebują Twoje stopy, by nie doznać urazu i odciążyć Cię w trakcie całodziennego wysiłku.  (Tu znajdziesz gatunkowe buty trekkingowe.)

2. Kurtka przeciwdeszczowa
Najlepiej model wykonany z lekkiego materiału, nie zajmujący dużej przestrzeni w plecaku. Każdy, kto poznał smak turystyki w Polsce wie, jak szybko zmienia się pogoda. Upalna trasa po tatrzańskich szczytach może skończyć się w obfitych strugach deszczu. Dlatego zawsze miej w pogotowiu odpowiednie ubranie.  (Tutaj kupisz kurtki przeciwdeszczowe oraz bluzy outdoor.)


3. Mapa
Odpowiesz – przecież mam przy sobie smartfon. Jednak technologie mobilne zawodzą w miejscach, gdzie nie dociera zasięg i gdzie prąd pozostaje jedynie mglistym wspomnieniem. Zawsze dobrze mieć przy sobie mapę lub przewodnik, w poręcznym formacie, aby w razie wątpliwości wybrać odpowiedni szlak, właściwą drogę do bezpiecznego schronienia.

4. Woda i przekąski
Wiadomo, że wypad w góry czy do lasu to nie wyjście do restauracji, ale trzeba dokładnie zaplanować zapasy. Lekkie, a jednocześnie dostarczające energii przekąski są podczas wysiłku na wagę złota. Podobnie jak zapas zwykłej, mineralnej wody, której potrzebujemy każdego dnia, a szczególnie w trakcie aktywności fizycznej.

5. Podstawowa apteczka
Zwykłe potknięcie i przewrócenie może mieć niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Gdy złamiesz nogę na wysokości 2000 m n.p.m. nie pozostaje Ci nic innego, jak wezwać ratowników GOPR-u, ale przecież nie zrobisz tego ze względu na skaleczenie. Aby zatamować krwawienie i zdezynfekować ranę, warto nosić ze sobą podstawowe wyposażenie – wodę utlenioną, plastry oraz kawałek bandażu. ( Główna strona Polskiego GOPR )

Pamiętaj że przemyślane przygotowanie to podstawowy warunek dobrej zabawy w podróży.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Jak pozbyć się roztoczy ze swojego domu?

Więcej…

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Więcej…

Telefony

Codziennie

Wielki freestyle - (część1)

Więcej…

Morze Bałtyckie i jego tajemnice

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Czy wiesz jak ważna w organizmie jest woda?

Więcej…

Marchew - skarbnica substancji odżywczych i witamin!

Więcej…

Moda

Artykuły

Pizza z patelni

Więcej…

Pyszny i zdrowy cydr

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Ile przesypiamy w ciągu roku?

Więcej…

Sprawdź co wiesz o piwie?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Testujemy sprzęcior

Więcej…

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…