Planujesz wyjazd w góry lub długą wyprawę trekkingową? W takim razie upewnij się, że zabierasz ze sobą coś więcej, niż aparat fotograficzny i smartfon ! Odpowiednie przygotowanie, szczególnie przy mniejszym doświadczeniu, jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu w czasie wycieczki.

1. Wygodne buty
Absolutna podstawa. Buty z wysoką cholewą, trwałą, przyczepną podeszwą, z oddychającego, a jednocześnie wodoodpornego materiału. Dopasowane do stopy, wygodne, wykonane przez profesjonalną firmę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tego potrzebują Twoje stopy, by nie doznać urazu i odciążyć Cię w trakcie całodziennego wysiłku.  (Tu znajdziesz gatunkowe buty trekkingowe.)

2. Kurtka przeciwdeszczowa
Najlepiej model wykonany z lekkiego materiału, nie zajmujący dużej przestrzeni w plecaku. Każdy, kto poznał smak turystyki w Polsce wie, jak szybko zmienia się pogoda. Upalna trasa po tatrzańskich szczytach może skończyć się w obfitych strugach deszczu. Dlatego zawsze miej w pogotowiu odpowiednie ubranie.  (Tutaj kupisz kurtki przeciwdeszczowe oraz bluzy outdoor.)


3. Mapa
Odpowiesz – przecież mam przy sobie smartfon. Jednak technologie mobilne zawodzą w miejscach, gdzie nie dociera zasięg i gdzie prąd pozostaje jedynie mglistym wspomnieniem. Zawsze dobrze mieć przy sobie mapę lub przewodnik, w poręcznym formacie, aby w razie wątpliwości wybrać odpowiedni szlak, właściwą drogę do bezpiecznego schronienia.

4. Woda i przekąski
Wiadomo, że wypad w góry czy do lasu to nie wyjście do restauracji, ale trzeba dokładnie zaplanować zapasy. Lekkie, a jednocześnie dostarczające energii przekąski są podczas wysiłku na wagę złota. Podobnie jak zapas zwykłej, mineralnej wody, której potrzebujemy każdego dnia, a szczególnie w trakcie aktywności fizycznej.

5. Podstawowa apteczka
Zwykłe potknięcie i przewrócenie może mieć niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Gdy złamiesz nogę na wysokości 2000 m n.p.m. nie pozostaje Ci nic innego, jak wezwać ratowników GOPR-u, ale przecież nie zrobisz tego ze względu na skaleczenie. Aby zatamować krwawienie i zdezynfekować ranę, warto nosić ze sobą podstawowe wyposażenie – wodę utlenioną, plastry oraz kawałek bandażu. ( Główna strona Polskiego GOPR )

Pamiętaj że przemyślane przygotowanie to podstawowy warunek dobrej zabawy w podróży.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak wychowawczo spędzać czas z dzieckiem?

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marskość Wątroby

Więcej…

Zegar Biologiczny

Więcej…

Moda

Artykuły

Ciasto czekoladowo-orzechowe

Więcej…

Ryż kalafiorowy z cukinią, groszkiem

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Kilka ciekawostek, o których zapewne wcześniej nie słyszałeś.

Więcej…

Czy wiesz kto był najbogatszy na świecie ?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Grzyby dzielimy na cztery grupy

Więcej…

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…