Tygodniowy urlop w Zakopanem czy kilkudniowy pobyt na plaży we Władysławowie. Brzmi zachęcająco, ale z drugiej strony... to ruina dla portfela! Gdy planujesz wyjazd dla całej rodziny, a Twój budżet jest ograniczony... nie rezygnuj z wypoczynku! Polska jest bardzo zróżnicowanym i wciąż nierozpoznanym pod względem turystyki krajem. Oto dwa przykładowe pomysły na wakacje tańsze, niż nad Bałtykiem czy w Tatrach.

Spływ kajakowy

Polska w większości województw jest gęsto poprzecinana rzekami, które umożliwiają spływ na kajakach. Ich wypożyczenie jest relatywnie tanie, a całą wycieczkę można dokładnie zaplanować przez Internet i z wykorzystaniem turystycznych map.

W leśnej lub wiejskich głuszy, na wodzie, nie kuszą żadne dodatkowe atrakcje, za które trzeba sowicie płacić. Jedyne czym dysponujesz, to skromne zapasy z okolicznych sklepików lub zabrane z domu. Mierzysz się z własnymi słabościami, aktywizujesz, a jednocześnie poznajesz przyrodę – choćby poprzez sen w namiocie i organizację noclegu na świeżym powietrzu.

Postój na polu PTTK lub prywatnym terenie jest także okazją do zrobienia ogniska czy długiego spaceru po niezamieszkanych okolicach. Tanie wakacje nie kosztują wiele, a pokazują kraj z zupełnie innej perspektywy, dając opaleniznę, wzrost masy mięśniowej i dużo frajdy!

Podróż koleją

A gdyby tak odpuścić sobie przeludnione, głośne plaże przy Bałtyku i wakacyjny urlop poświęcić zwiedzaniu poszczególnych miast Polski? Jeżeli nie wymaga tego od Ciebie zawód, zapewne wiele znanych miejscowości rozpoznajesz wyłącznie z telewizji lub relacji znajomych. Wakacje to idealny czas na odkrycie Katowic, Bydgoszczy, Szczecina, Warszawy czy Lublina.

To jedynie kilka przykładów, a przecież do setek miejscowości dojedziesz koleją. Kupując bilet z wyprzedzeniem, korzystając z promocji i ulg, a jednocześnie planując tani pobyt z wykorzystaniem Internetu... na pewno zorganizujesz atrakcyjne wycieczki, które zostaną w pamięci na długo. Każde miejsce w Polsce ma w sobie to „coś”, co warto odkrywać!

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak zaplanować wydatki?

Więcej…

Dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka?

Więcej…

Telefony

Codziennie

Jak zaplanować podróż kamperem?

Więcej…

Pamiętasz zapach ziemniaczków z ogniska?

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Czy wiesz jak ważna w organizmie jest woda?

Więcej…

Właściwości babki lancetowatej

Więcej…

Moda

Artykuły

Pizza z patelni

Więcej…

Dyniowy chlebek

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czy wiesz, że...?

Więcej…

Poznaj 10 ciekawostek i faktów na temat popularnych muzyków i zespołów.

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Najsmaczniejsze grzyby i pomysły na ich spożycie.

Więcej…

Jak złowić swojego pierwszego karpia?

Więcej…