Kiedy zaczyna się sezon na grzybobranie, nawet najbardziej zdeklarowane mieszczuchy wypatrują miejsca do zaparkowania na skraju lasu i śmiało ruszają w poszukiwanie podgrzybków, prawdziwków czy kurek. Problem w tym, że nie każdy wie, jak prawidłowo przygotować się na taką wyprawę. Poznaj ABC ubioru i wyposażenia grzybiarza.

Zdrowie i bezpieczeństwo podstawą

Po pierwsze, ubierz się odpowiednio do okoliczności. Aby zminimalizować ryzyko ukąszenia przez kleszcza lub inne owady, a także aby czuć się po prostu przyjemnie, postaraj się zasłonić jak najwięcej skóry. Jak to zrobić? Wysokie buty, dobrze przylegające spodnie, wysoko naciągnięte skarpety, kurtka z kapturem, czapka z daszkiem na głowie... Pamiętaj, aby obuwie było wodoodporne i wygodne. W końcu czeka Cię wielogodzinna wędrówka po wilgotnym i nieregularnym podłożu! Skórę rąk, szyi i nóg spryskaj specjalistycznym środkiem zatrzymującym kleszcze.

Nie wchodź do lasu z plastikowymi, foliowymi workami! Prawdziwy grzybiarz używa wiklinowego kosza, który o wiele lepiej działa na zerwane grzyby. Zawsze miej w pogotowiu nożyk albo scyzoryk. Korzenie grzybów wyrzucaj w miejscu zerwania. Jeżeli wybierasz się na dłuższe grzybobranie, na przykład kilkudniowe lub zamierzasz oprawiać grzyby poza domem, na działce, weź ze sobą profesjonalny atlas grzybów z dokładnymi opisami i fotografiami. Pamiętaj, aby nigdy nie zrywać niepewnego grzyba. Jeżeli masz wątpliwości – zrezygnuj. Grzybobranie to frajda, o ile nie kończy się poważnym zatruciem lub dyskomfortem z powodu niewłaściwego przygotowania.

Nie idziesz do lasu, aby wrócić z niego z kleszczem czy przeziębieniem. Nie chcesz ugotować potrawy, po której wszyscy domownicy będą chorzy. Dlatego zastosuj się do podstawowych reguł i odpowiednio przygotuj wyprawę. Wtedy na pewno zapamiętasz tę przyjemność na długo. Grzybobrań nie warto się bać, ale trzeba podchodzić do nich z rozsądkiem i profesjonalizmem. 

Grzybobranie to dziedzina, w której można uczyć się całe życie. Spędzając czas w lesie, mamy okazję obserwować naturę oraz zachowanie różnych zwierząt. Miło spędzony czas w gronie rodziny gdy otacza nas przyroda jest z pewnością uspokający i daje dużo satysfakcji. Las może w nas tchnąć pozytywne emocje.

 

Pozdrawiamy 

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Uwaga, kleszcze atakują.

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Gęsi- niezwykłe zwykłe ptaki

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marihuana medyczna

Więcej…

Marzysz o idealnych paznokciach?

Więcej…

Moda

Artykuły

Tortilla

Więcej…

Zupa truskawkowa

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czy mapy kłamią ?

Więcej…

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…

Jak złowić swojego pierwszego karpia?

Więcej…