Wędkowanie traktujesz jako hobby od 20 lat uprawiane na tym samym jeziorze? To może się znudzić nawet największym domatorom. Wyjście poza swoje codzienne środowisko może być bardzo ożywcze dla rybackiego hobby. Przekonaj się, że istnieje wiele oryginalnych pomysłów na wędkarski wypad! 


1. Zwiedzanie jezior

Możesz na przykład zaplanować zwiedzanie różnorodnych jezior, na terenie całej Polski i nie tylko. Pamiętaj jednak o stosownych zezwoleniach i trzymaniu się przepisów. Potraktuj to jako swoiste wyzwanie, a także szczególną atrakcję krajoznawczą. Różnorodne powierzchnie, nabrzeża, otoczenie, a przede wszystkim gatunki ryb.


2. Konkursy wędkarskie

Kochasz wędkować, ponieważ przynosi Ci to spokój i odpoczynek od codzienności? Takich jak Ty jest wielu. Być może warto zweryfikować swoje szanse i sztuczki, stając do zawodów organizowanych na jeziorach i kanałach w całej Polsce? Przy okazji zawiązują się ciekawe znajomości, a przede wszystkim odczuwasz dodatkową frajdę ze współzawodnictwa. Przygotuj się do zawodów i baw się dobrze!

3. Wyprawa na morze

Jedną z popularniejszych form zaawansowanego wędkarstwa jest spróbowanie swoich sił na morzu. Sztormiaki, sprawdzony w bojach kuter rybacki i... w drogę, na pełne morze! Choćby na Bałtyku profesjonalnie organizuje się podobne wypady. Łódź prowadzi doświadczony człowiek morza, a Ty polujesz na prawdziwie grube ryby, zmagając się z nieokiełznanym żywiołem.

4. Zagraniczne wędkowanie

Entuzjaści łowienia ryb prędzej czy później mogą znudzić się polskimi realiami rzek, jezior czy kanałów. Wtedy rośnie apetyt na coś więcej. Coś – czyli rybę z innego akwenu, regionu. Współcześnie istnieje wiele sposobów na szybką i relatywnie tanią wycieczkę zagraniczną, również pod kątem wędkarstwa. Możesz wybrać się na przykład do mroźnej, północnej Finlandii, gdzie załapiesz się na łowienie pod lodem czy na wodzie obok reaktora elektrowni atomowej. Brzmi ekstremalnie i niebezpiecznie? Poczuj zew przygody i pakuj wędkę! Pomysłów jest znacznie więcej.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak zaplanować wydatki?

Więcej…

Graffiti

Więcej…

Telefony

Codziennie

Gęsi- niezwykłe zwykłe ptaki

Więcej…

Woda wypłukała dla nas nagrodę

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marihuana medyczna

Więcej…

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Więcej…

Moda

Artykuły

Pyszny i zdrowy cydr

Więcej…

Pyszna i prosta sałatka "gyros"

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Uwaga na brudne puszki

Więcej…

"Nie wywołuj wilka z lasu" - wilki w Polsce

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Małże - Perfekcyjne mięczaki

Więcej…

Jak złowić swojego pierwszego karpia?

Więcej…