Niektóre aspekty świata roślin i zwierząt wzbudzają nasze szczególne zainteresowanie. Tak jest też w przypadku intrygujących węży.

Pyton tygrysi to gad z rodziny węży dusicieli, jak się można domyślać, wyróżnia się egzotycznym i plamiastym ubarwieniem. Ma jasnobrązowy grzbiet z rzędem dużych ciemnobrązowych plam z jasnożółtą obwódką. Na dolnej i górnej wardze znajdują się termoreceptory, które pozwalają zwierzęciu wyczuwanie różnic w temperaturze między otoczeniem a ofiarą. W różnych zakątkach świata możemy spotkać węża pytona ciemnoskórego - Południowe Chiny, Birma oraz pytona jasnoskórego - na Cejlonie, w Pakistanie i w Indiach. Gad występuje na terenach pagórkowatych i w lasach, często w pobliżu wodnych zbiorników, jak i również na zasiedlonych terenach ludzkich. Bardzo dobrze pływa i nurkuje. Jak na węża dusiciela przystało, pyton tygrysi żywi się ssakami, ptakami i gadami. Potrafi zjeść także

duże zwierze jak makak. Samica składa jaja w ilości od 8 do 107 jaj. Jaja mają wielkość 7-11,5cm. Małe pytony osiągają długość do 60cm. Samica się opiekuje jajami. Ciekawostką jest fakt, że w żołądku o długości 5,7 m znaleziono leoparda. Z jednej strony - pytony tygrysie szybko się oswajają, trzeba jednak mieć świadomość, że stanowią zagrożenie nawet dla właściciela. Największe okazy tego gatunku potrafią osiągać nawet 8 metrów długości, z wagą ponad 100 kilogramów. Zwykle jednak - osobniki te mierzą 5 do 7 metrów długości. Na niektórych obszarach ludzie hodują pytony tygrysie w domach ze względu na ich piękny wygląd oraz doskonałe tępienie tępienie myszy i szczurów. Oczywiście należy zachować szczególną ostrożność, gdyż są to zwierzęta niebezpieczne i brak ostrożnośći może skończyć się tragicznie.  Te osobliwe węże szybko przyzwyczajają się do nowego otoczenia i swoich opiekunów. W przygotowanym dla pytona tygrysiego terrarium należy zapewnić odpowiednio duże terytorium, najlepiej wielopoziomowe oraz regulowaną temperaturę - w zakresie ok. 26 do ok. 31 stopni Celsjusza, warunkach hodowlanych żyją 20-25 lat, a czasem nawet dłużej..  W Polsce raczej nie spotkamy takiego osobnika na wolności. Ostatnimi czasy narosło sporo napięcia wokół rejestracji tych zwierząt. A co Wy o tym myślicie? 

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

 

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Sinice

Więcej…

Domowe rośliny doniczkowe. cz1

Więcej…

Telefony

Codziennie

Norweska atrakcja - koniec świata

Niezbędnik turystyczny - 5 podstawowych zasad

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Zadbaj o swój wzrok.

Więcej…

Marzysz o idealnych paznokciach?

Więcej…

Moda

Artykuły

Energetyczne ciastka orzechowo-owsiane

Więcej…

Zupa z cukinii

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Ile przesypiamy w ciągu roku?

Więcej…

Czy wiesz, że...?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Najsmaczniejsze grzyby i pomysły na ich spożycie.

Więcej…

Legalne łowienie ryb w Polsce

Więcej…