Chociaż wady wzroku nie można skorygować bez fachowej pomocy lekarza, istnieją pewne podstawowe sposoby umożliwiające poprawę wzroku i zdrowia oczu. Najlepszą naturalną metodą jest zapewnienie oczom tego czego potrzebują najbardziej.

Przeciwutleniacze są dziś tak ważne dla organizmu człowieka. Zwłaszcza, że powszechnym zagrożeniem jest skażone powietrze, dym papierosowy i przetworzona żywność. Potrzebne są tu antyoksydanty czyli składniki mineralne, witaminy, luteina, kwercetyna, które potrafią usuwać związki o działaniu toksycznym i utleniającym.

Działanie antyoksydacyjne przypisuje się również nienasyconym kwasom tłuszczowym omega-3. Jednym z nich jest kwas DHA stanowi naturalny składnik siatkówki oka. Kwasy omega-3 występują głównie w olejach rybnych i roślinnych. Znajdziemy je w tłustych rybach morskich: halibucie, śledziu i makreli. Dość dużo jest ich w roślinach strączkowych i orzechach włoskich.

Co ciekawe antyoksydanty w warzywach i owocach mają kolor fioletowy: borówki, pomarańczowy: mango, morele. Dobrym źródłem witamin w pożywieniu jest awokado, ryż brązowy, kasze oraz fasola.

Na dobrą kondycję oczu pozytywne działanie ma witamina A znajdująca się m in. w marchewce i botwince. Cenne barwniki dla oczu mają: kukurydza, żółtka jaj, brokuły i kalafior. Flawonoidy będące czerwonymi, niebieskimi i fioletowymi barwnikami owoców i warzyw uszczelniają naczynia krwionośne oka, gdyż zmniejszają krzepliwość krwi. Witaminy A i E są rozpuszczalne w tłuszczach więc nie żałujmy sobie batatów z odrobiną masła czy oliwy z oliwek. Niezbędna do syntezy kolagenu jest też witamina C rozpuszczalna w wodzie. Znajdziemy ją w natce pietruszki, papryce, czarnych porzeczkach, kapuście i truskawkach. Owoce najlepiej jest spożywać jeszcze na czczo, bo nie wyziębiają tak organizmu gdy dopiero zasiadamy do solidnego śniadania.

Szczególnie korzystne działanie dla oczu ma luteina, która pochłania znaczną część ultrafioletu i światła niebieskiego, osłania oko przed promieniowaniem jonizującym komputerów. Można ją przyjmować w suplementach ale jak dobrze jest żyć w harmonii z naturą zajadając się zielonymi warzywami i pomarańczowymi owocami. Oczywiście dobrze jest łączyć owoce z warzywami nie dodając już tłuszczu, który jak wiemy zakłóca proces trawienia owoców.

Drugą naturalną metodą poprawy wzroku są ćwiczenia oczu. Według pewnej techniki przykrywa się oczy i porusza gałkami ocznymi. Wszystko to ma na celu nadać gałce ocznej odpowiedni kształt i tym samym poprawić wzrok. Chociaż terapia wzroku to poważna dziedzina optometrii, nie istnieją żadne solidne dowody na to, że ćwiczenia oczu mają wpływ na ostrość widzenia. Jedynie stosując odpowiednią dietę możemy w naturalny sposób pomóc wzrokowi.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

PRACA

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

OGŁOSZENIA

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne.

FIRMY

Zapraszamy na serwis: "FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.

Komputery

Czytaj

Uwaga, kleszcze atakują.

Więcej…

Jak wychowawczo spędzać czas z dzieckiem?

Więcej…

Telefony

Codziennie

Woda wypłukała dla nas nagrodę

Więcej…

Niezbędnik turystyczny - 5 podstawowych zasad

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marihuana medyczna

Więcej…

Zegar Biologiczny

Więcej…

Moda

Artykuły

Ciasto czekoladowo-orzechowe

Więcej…

Zupa czosnkowa

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Pływy morskie

Więcej…

Ciekawostka - Ludzkie serce

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Ogromna różnorodność gatunków w Polsce

Więcej…

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…